سید حسین هدایت پور
صفحه اصلی آرشیو مطالب پروفایل مدیریت RSS
آمار بازدید


دسته بندی : سازه های عجیب

 

گروهی از حرفه‌ای‌های صنعت معماری کلمبیا اقدام به طراحی سالن ورزشی شهر مدلین (Medellin) کرده‌اند که این سالن از ترکیب انواع ساختمان‌های پلکانی با زوایای مختلف هندسی تشکیل شده است. نمای خارجی ساختمان با پنل‌های رنگی پوشانده شده که ترکیب آن‌ها می‌تواند رنگین‌کمانی از رنگ‌های سرد و گرم را به خوبی به نمایش بگذارد.

این سالن از 4 سالن مجزا در یک فضای عظیم تشکیل شده که هر یک از این سالن‌ها با استفاده از ساختمان‌های رنگی پلکانی از دیگری مجزا شده‌اند.

نکته قابل توجه اینجاست که پنل خارجی سطح ساختمان‌ها به صورت مسطح با شیب و قوس‌های مختص به خود طراحی شده و در هر بخش از خود طرح‌های مکعب مستطیلی را به صورت نامنظم و منظم جای داده است.

همچنین بدنه اصلی این ساختمان‌های رنگی پلکانی از پنل خورشیدی شیشه‌نما برخوردار است که در جذب سلول‌های خورشید و تأمین انرژی گرمایی داخل سالن‌های ورزشی نقش عمده‌ای را ایفا می‌کنند. این در حالی است که در بخش اسکلت اصلی این سالن ورزشی پنل‌های توخالی به منظور جذب آب باران و تصفیه آن برای مصرف داخلی سالن به کار گرفته شده‌اند. ایجاد فضاهای سبز و حفظ محیط زیست اطراف سالن از دیگر مزیت‌های این پروژه معماری به شمار می‌رود.

 .:: ارسال مطلب توسط سید حسین هدایت پور در تاریخ ۱۳٩۱/٧/۳٠, ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ

صفحات جانبی
درباره ما

وبلاگ تخصصی عمران
ایجاد کننده وبلاگ :
script language="JavaScript" src="http:// civiltect.com/javabox/civ

('ame>');

 


دریافت کد خوش آمدگویی http://hossein1882.adsgroup.ir/partner/1/buy.asp?ID=42 بزرگترین بانك پروژه و پايان نامه دانشجويي http://img.adsgroup.ir/partner/upload/112/258206.jpeg

تبلیغات
ADS
ADS
ADS